NUWE! XPressEntry HealthCheck Workplace & COVID-19 Screening. KLIK HIER om meer te leer.

blogs

Logistieke Diens by Camp Pendleton

Van 2015 tot 2016 het Telaeris 'n dienskontrak met Marine Corps Base Camp Pendleton om die Marines te help met die etikettering van 30000 Base Property (BP) bates.

Hierdie blogartikel praat oor die tegniese besonderhede van die werklike werk wat gekontrakteer is en hoe Telaeris die spoed van die voltooiing van die werk verbeter het. Vir 'n meer vermaaklike opstel van die werk op hoë vlak, lees asseblief ons gepaardgaande blogartikel.

Die Marine Corps het nodig om voorraadverantwoordbaarheid en sigbaarheid van eiendom te bereik in ooreenstemming met die Departement van Verdediging (DoD) wette en regulasies vir hulpbronbestuur. Dit het vereis dat hulle deur hul Rekeningkundige Eiendomsisteem van Rekord (APSR), die Verdediging Eiendomsrekeningbaarheidstelsel (DPAS) werk.

kamp-Pendleton-logistiek-serivce-hoof-beeld

Die voorraadproses wat Telaeris aangekom het, was manlik arbeidsintensief en tydrowend. Telaeris het 'n eenjarige kontrak toegeken om net mannekrag by te voeg aan die span Mariniers wat op die basis van die basis rondstap, elke bate wat hulle kon kry, kon vind en nasien. Die hele proses sal na verwagting 2-3 jaar neem, en ons kontrak het opsies vir hierdie hernuwing.

Die rede waarom Telaeris op hierdie RFP gebid het, was omdat ons gevoel het dat ons tegnologie-fokus ons span sal toelaat om maniere te identifiseer om die proses te verbeter. Na alles, met ons XPressTools-produk, het ons al jare batebestuur gedoen. Maar eers moes ons die huidige proses en uitdagings verstaan.

Bates word gemerk

Die bates op 'n Marine Corps basis is uiteenlopend, talryk en wyd versprei. Sommige van die bates wat ons moes kry was:

 • Rekenaars / skootrekenaars
 • kopieerders
 • drukkers
 • televisies
 • toestelle
 • Trailers
 • Grassnyers
 • Voertuie
 • Historiese wapens

Die lyste van hierdie bate moet gedruk word, webwerf per webwerf van DPAS. Hierdie lyste kan wissel van 40 tot 1000 + bates per werf. Die Telaeris-span wat saam met die Mariniers werk, moes dan alle bates fisies identifiseer en merk met huidige BP-etikette. En toe die webwerf voltooi was, moes 'n Bewaarderbatesverslag (CAR) voltooi word. Op die CAR het ons nodig gehad om te identifiseer watter items hernasien is en indien enige ontbrekende bates aangemeld is. Gebroke of ongebruikte bates is in BP verander met behoorlike papierwerk vir die Verdediging Herbenutting en Bemarkingskantoor (DRMO).

Base Eiendom se Proses

Dit was die standaardbenadering van hoe basisvoorraad nagegaan is:

 • 4-spanne van 2-mense verdeel die werkslading by BP. Elkeen het verskeie CAR-rekeninge. BP sal 'n afskrif van die CAR na die Eenheid / Afdeling stuur en die Verslaggewende Beampte (RO) sal elke bate en sy ligging dop. Dan sal daardie eenheid met BP reëlings tref om uit te gaan en hul bates te merk / te etiket.
 • BP sal die etikette wat op die eenheid se CAR die aand voor die besoek van die webwerf geïdentifiseer is, vooraf druk. Hul voorafgedrukte geel plakkerikette het op 'n strook geperforeerde papier gekom. Weereens, aangesien CAR se kan wissel van 40 -1000 + Bates, sal dit gelyk wees aan 'n strook 40 - 1000 + plakkerikette.
 • By die Eenheid sal 'n bate geleë wees en die serienommer sal hardop lees. Dan sal die assistente deur die strook etikette blaai, die bypassende etiket vind en dit op die bopunt of voorkant van die bate stamp. Dit het die proses van Bate voltooi wat "gemerk" is en verantwoord word.
Tags wat gebruik word vir pakhuisondersteuningsdienste voor nuwe stelselimplementering
Strokies etikette wat vir mariene bates gebruik word

Komplikasies

Daar was baie komplikasies vir hierdie proses.

Mens / masjien fout

Eenvoudige mense is gebaseer op menslike foute - waar die verkeerde lys moontlik uitgedruk kan word vir die besoek van die werf. Ongelukkig, aangesien die basis so groot was, kan dit ure van 'n groot span mors in terme van die bestuur van die terrein en terugkeer vir nuwe etikette.

Verder, as die industriële etiket drukker gebreek is, sou dit die bate span grond totdat dit herstel kon word.

Nie alle bates was sigbaar en / of maklik toeganklik nie

Skootrekenaars, meeste van die tyd, was by hul gebruiker, wat beteken dat hulle dalk nie op die webwerf is nie. Rekenaar Towers was onder, agter of aan die kant van 'n lessenaar weggesteek. Kopieermasjiene / drukkers is soms in 'n geriefsruimte geplaas, bo 'n lessenaar of agter 'n deur. Met hierdie bates was die probleem eenvoudig om die bate te vind en dan die reeksnommer te vind.

Televisies voorsien een van die mees tydrowende uitdagings. Dit was meestal muurmonteer sonder 'n swaaiarm. Om die reeksnommer te lees, moes die TV's van die muur afgemonteer word, en dan weer vasgemaak word. Toebehore moes ook fisies verskuif word om reeksnommer op hul agterkant te lees.

Vervaagde drukwerk

Op grasmaaiers en voertuie is hul reeksnommers blootgestel aan die elemente en was dit dikwels onleesbaar.

Bates nie op CAR nie, maar word deur Eenheid gebruik

Dikwels sal webwerwe in besit wees van bates wat elders toegewys is. BP personeel sal notas maak, skryf die Serienommer, Bate ID, Nomenklatuur en plek neer. Die Basiseiendomspan sal hierdie inligting terugneem na die kantoor en amptelik by CAR voeg, en dan terug met die gedrukte etiket om Asset te merk. Hierdie ekstra reis kan 2-3 uur in totaal van personeel tyd neem.

Telaeris se proses

Telaeris is spesifiek gehuur om mannekrag te voorsien om die Marines by BP te help om al die CAR rekeninge in te vul. Vir die eerste drie maande het ons onsite-span die Marine Corps-proses geleer en met Marines op die grond gesels om te identifiseer wat gewerk het en wat verbeter kon word.

Met hierdie on-site intel, Telaeris-ingenieurs, het by ons hoofkantoor begin om 'n heeltemal nuwe stelsel te bou om die bate-etiketteringsproses te bespoedig. Ons het besef dat ons stelsel nie direk met die regering se rekenaarstelsels kon koppel nie, maar die resultaat moes voldoen aan al die regulasies.

Ons is baie keer gewaarsku dat enige ingenieurspogings en toerustingskoste nie aan die regering gehef kan word nie. Ook hierdie poging kan nie ons onsite werk beïnvloed nie. Gelukkig, soos ons reeds kommersiële voorraadaansoeke gebou het, is die meeste van die aansoek vinnig van bestaande stukke gebou.

Voer XPressLabel in

Om aan hierdie vereistes te voldoen, het ons 'n stelsel gebou XPressLabel. Dit het bestaan ​​uit:

 • Aangepaste skriftelike aansoek
 • Microsoft Surface Tablet
 • Draadlose etiket drukker
 • Wired barcode scanner
 • Draadloze barcode scanner

Ons het die stelsel by die kantoor getoets en toe ons seker was dat dit gereed was, het ons dit aan ons Programbestuurder gedemonstreer. Hy was so beïndruk, hy het ons span goedgekeur deur die stelsel te gebruik om die bate-etiketteringsproses te bespoedig.

telaeris-logistiek-diens-in-aksie
XPressLabel-stelsel in aksie

Telaeris Logistieke Diensproses

Nadat ons die XPressLabel-stelsel bekendgestel het, het die proses en program soos volg gewerk:

 • Eenheid se CAR is afgelaai op Tablet. Die CAR-lys is sigbaar en soekbaar om akkuraatheid, doeltreffendheid te verskaf en om die opgedateerde verslag te sien soos die dag vorder.
 • By die Eenheid het ons die bate gevind, die bate-ID-strepieskode geskandeer met behulp van die bedrade of draadlose strepieskandeerder.
 • Die XPressLabel-program het bevestig dat die bate op die motor was.
 • Wanneer die operateur die bate bevestig het, tik hulle die drukknoppie wat die druk van die draagbare draadlose drukker begin.
 • Vir moeilik bereikbare en onleesbare bate ID nommers, kan die skandeerders barcodes van tot 2 voete weglees.
 • As slegs 'n gedeeltelike bate ID nommer sigbaar was, kan die program die kar soek en affilter om te bepaal of dit op die kar is of nie.
 • Wanneer onaangekondigde bates gevind is, het die program die vermoë gebied om 'n bate op 'n motor te voeg, 'n etiket en 'n bate op die plek te druk.

Al hierdie het goeie tyd spaar. Nog belangriker, dit sny die aantal mense wat nodig is om 'n webwerf van 6-10 tot 1-2 te inventariseer. Net so het die tyd dramaties afgeneem.

Tags wat gebruik word vir pakhuisondersteuningsdienste na nuwe stelselimplementering
Individuele etikette gedruk vanaf draadlose drukker

Voor en Na van die gebruik van Telaeris se logistieke diens

Die tabel hieronder toon die tydsbesparings na die implementering en gebruik van Telaeris se Logistieke Diens.

Aktiwiteit BeskrywingVoordat NaTydsbesparings# Per AreaMin gestoor
Voorbereiding van etikette en toerusting 30 min15 min15 min115
Rekeningkunde vir item in DPAS lys

4 min

Handleiding vind en verifieer van bate-ID

<1 min

Barcode geskandeer en stelsel verifieer id

3 min5001500
Etiketteringsitems

4 min

Gaan deur etiketbladsye

<1 min

Print-etiket ter plaatse met mobiele drukker

3 min5001500
Ontbrekende item prosedure

180 min

Merk item op lys om later op te dateer

5 min

Stelsel genereer verslag van items wat gevind en ontbreek

175 min101750
Lys verifikasie

120 min

Gaan handmatig deur papierlys

30 min

Elektronies geverifieer

90 min190
Pos verslagdoening

30 min

Handmatig verslag invoer

15 min

Voer data uit en invoer

15 min115

Uitkoms van Telaeris se logistieke diens

Telaeris se diens het Base Property se Voorraadproses verbeter met doeltreffendheid en aanspreeklikheid. Ons het dit behaal deur onnodige gedrukte etikette uit te skakel, vir bates wat uit CAR verwyder is of na DRMO gaan. Ook deur die vermoë om onbevoegde bates ter plaatse by te voeg, kon ons tyd bespaar. Ons diens het elektroniese vorm van 'n opgedateerde CAR gehou met elke bate wat bygevoeg is, etiket gedruk en nie gedruk nie. Die beste van alles, aan die einde van die dag, is 'n e-pos met 'n verslag van die jongste opgedateerde CAR na die toepaslike Base Property Team en Unit / Division RO gestuur vir hul rekords, wat die span doeltreffend maak met akkurate inligting.

Die belangrikste is dat ons stelsel die proses in net meer as 1 jaar voltooi het. Alhoewel Telaeris twee jaar gekontrakteerde personeel by die basis verloor het, was dit die regte manier om ons kliënte te dien.

Onthou asseblief om ons gepaardgaande blogartikel te lees: Die Lazy Man's Approach to 10x Efficiency.

Laat 'n boodskap

*

e-pos inskrywing

Kry die nuutste opdaterings direk na u inkassie gestuur